Nákupní košík je prázdný

  • RYCHLÝ KONTAKT
  • 722 465 613
  • EMAIL
Úvod /

O nás Wüsthof

ED. WÜSTHOF DREIZACKWERK KG

 

Historie Wusthof banner

 

 

 

historie wusthof

 

Kvalitní čepele

 

Mnoho lidí je překvapeno zjištěním, že po více než 200 letech zůstává naše společnost v rodinných rukou. Neméně neobvyklý je fakt, že jsme zůstali věrní "City of Blades" a stále vyrábíme naše kované nože pouze v německém Solingenu. Věříme, že kvalitní nože lze vyrobit pouze tam, kde se precizní výroba snoubí s tradičním řemeslem, a pro to není žádné jiné vhodné místo než domov.

 

 

Vyrobeno v Solingenu

 

Výroba může být v jiných mezinárodních lokalitách levnější, ale pokud jde o výrobu našich nožů, je pro nás důležitá kontinuita a dlouhodobá vize. Strávili jsme více než dvě století zdokonalováním našich nožů i naší techniky k bezchybnosti a zaměstnáváme několik z nejzkušenějších světových nožířů, abychom zajistili, že naše prémiové čepele budou skutečně mimořádné.

 

 

 

 

historie wusthof

 

Rodinná společnost od roku 1814

 

Velké části Evropy byly stále pod sevřením napoleonských válek, když Johann Abraham Wüsthof v roce 1814 založil svou „Továrnu na nůžky, ocel a železo“. Nazývat to továrnou bylo optimistické: den co den se zakladatel naší společnosti dřel v podzemním sklepě a vyráběl nůžky. Optimismus Johanna Wüsthofa se však brzy vyplatil. V průběhu let společnost rostla a získávala větší uznání – částečně díky třem Wüsthofovým synům, kteří se všichni vyučili otcovu řemeslu.

Jeden ze synů, Eduard Wüsthof, továrnu nakonec převzal a rozšířil sortiment o 1200 modelů různých ručně vyráběných kapesních, chlebových, zeleninových a řeznických nožů. Jeho bratr Robert, který podnik řídil, podnikl první zámořskou cestu v roce 1881.

 

 

 

 

 

 

historie wusthof

 

První cesta do USA: Od umývače nádobí k vývozci

 

Roberta Wüsthofa, který si s sebou do zavazadla vzal dvě bedny nůžek a kapesních nožů a snil o tom, že bude prodávat produkty své rodiny v USA, čekala dvanáctidenní plavba oceánem. Robertův příjezd byl však zklamáním: agent, který dal v Německu velké sliby, jim po příjezdu do států nemohl dostát. Robert neměl ani dost peněz na proclení svého zboží.

Robertovi se několik měsíců dařilo držet hlavu nad vodou díky zvláštním zaměstnáních – byl číšníkem, umývačem nádobí a čističem rukavic – dokud nepotkal dalšího obchodníka, kterého nadchly nože vyrobené v Solingenu. Objednal dvojnásobek množství, které sebou Robert přivezl, a podnítil tak nový obchodní vztah, který i nadále pokračoval dovozem prémiových čepelí rodiny Wüsthof do USA. Mezitím, v úrodném období industrializace v Německu, byl zakoupen stroj na parní pohon, byla rozšířena výroba a byla podána patentová přihláška na ikonické logo trojzubce.

 

 

 

 

 

historie wusthof

 

Zdokonalování našeho řemesla

 

Během následujícího století se rodina Wüsthof – navzdory starému rčení „učedník všech řemesel, mistr ničeho“ (jack of all trades, master of none) – rozhodla soustředit na zdokonalení toho podstatného: vysoce kvalitních, kovaných nožů pro domácí i profesionální použití. Jedním z milníků této doby bylo představení dnes již ikonické řady Classic, která se dodnes vyrábí a nadále je nejprodávanější řadou nožů WÜSTHOF.

Dalším mezníkem bylo založení distribuční společnosti WÜSTHOF-TRIDENT OF AMERICA, INC., čímž se celý podnik dostal k přeplavbě parníky v roce 1881.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

historie wusthof

 

Sedmá generace

 

Dnes sedmá generace členů rodiny Wüsthof, sestřenice s bratrancem Viola Wüsthof a Harald Wüsthof, provozují to, co se stalo jedním z nejinovativnějších výrobců nožů na světě.

Nože WÜSTHOF se v současnosti vyváží ze Solingenu do osmdesáti zemí světa, od Reykjavíku přes Kapské Město, Tokio až po San Francisco. Jsme hrdí na naše dědictví, na naši řemeslnou tradici a na bohaté zkušenosti, na které se můžeme zpětně podívat.

Naším cílem je nabídnout milovníkům jídla, kuchařským nadšencům a kuchařům z celého světa výjimečně ostré, kvalitní nože, které jsou krásné, funkční a dokonale vyvážené. Příštích 200 let nás uvidí pokračovat ve snoubení formy a funkce v našem staletém domově, "City of Blades".

 

 

 

 


 

 

 

Historie 2

 

 

WÜSTHOF nože jsou vyráběny zkušeným týmem více než 400 pracovníků ve třech výrobních zařízeních v Solingenu. Jedná se o jedny z nejmodernějších továren na světě, vysoce automatizované, s více než 100 pracujícími roboty. Výroba se řídí přísnými pravidly s cílem dosáhnout nejvyšší kvality, přičemž současně zůstává šetrná k životnímu prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Historie 4

 

 

Okolo 60% výrobku musí být vyrobeno v Německu pro možnost označení „Made in Germany“.

 

Všechny nože WÜSTHOF jsou 100%

„MADE in SOLINGEN – GERMANY“

 

Solingen je mezinárodně chráněné označení původu a registrovaná ochranná známka ve vlastnictví Průmyslové a obchodní komory se Wuppertalu Solingen Remscheid.

 

  

 

historie wusthof

 

V současné době máme v nabídce více než 350 nožů, spolu s tím krájecí desky, bloky s noži, kuchyňské náčiní a nůžky nesoucí slavné logo s trojzubcem - symbol formy, funkce a nekompromisní kvality. Logo bylo zapsáno na patentovém úřadě v Berlíně již v roce 1895.

 

Historie 6

 

WÜSTHOF nože jsou oblíbenými nástroji mezi nejvýznamnějšími kuchaři i domácími nadšenci, proto jsme oficiálním partnerem Německé asociace kuchařů a dodavatelem německého Národního tým kuchařů. Dále jsme oficiálním partnerem Národního týmu kuchařů a cukrářů ČR, Intergast Culinary Teamu, Nestlé Culinary Teamu, stejně jako i dalších mezinárodních kulinářských týmů.

 

Historie 7 Historie 8 akc čr

Národní tým kuchařů (junior)

/Německo/

Národní tým kuchařů (senior)

/Německo/

Národní tým kuchařů

/Česká republika/

 

 

 


 

 

 

historie wusthof

 

 

 

historie wusthof

 

 

WÜSTHOF Way

 

Vyrobeno v Solingenu. A jedině v Solingenu.

Na rozdíl od mnoha výrobců nožů jsme za více než 200 let historie nepodlehli pokušení výroby mimo naše rodné město v německém Solingenu. Má to jednoduchý důvod: ceníme si dědictví a identity místa známého po staletí jako „Město čepelí.“ Věříme, že kvalitní nože lze vyrábět pouze tam, kde se vysoce precizní výroba snoubí s tradičním řemeslem.

 

40 kroků v procesu výroby nožů WÜSTHOF

Proměnit kus oceli WÜSTHOF – speciální směs chromu, vanadu, molybdenu a nerezové oceli – na kvalitní nůž, zabere čtyřicet kroků. Pokud jde o mimořádně těžkou práci nebo práci s milimetrovou přesností, používáme nejmodernější robotiku a lasery. Když je vyžadována intuice, zkušené řemeslné umění a zkušené oko, spoléháme na našich 400 zaměstnanců, aby naše prémiové nože byly skutečně výjimečné. Ročně vyrobíme 1,7 milionu nožů a každý nůž WÜSTHOF prošel rukama vyškoleného specialisty.

 

 

 

 

 

 

Ocel WÜSTHOF

 

Na výrobu nožů používáme speciální ocel. Je odolná, korozi vzdorná, snadno se brousí a výrazně snižuje opotřebení čepele díky jedinečné tvrdosti kovu. Náš proces broušení za pomoci laseru znamená, že každý nůž má hned od začátku dokonalý výkon při krájení.

Náš vzorec pro optimální ostrost: X50 Cr MoV 15

 

 

X - Nerezová ocel - Základní materiál našich nožů

50 - Obsah uhlíku - Obsah uhlíku 0,5 % je důležitý jak pro tvrdost, tak pro ostrost nože

Cr - Chrom - Přídavná slitina zajišťuje obzvláště vysokou odolnost proti rzi v hotových čepelích

Mo - Molybden - Legující prvek, který zvyšuje pevnost a odolnost našich čepelí proti korozi

V - Vanadium - Zvyšuje pevnost a houževnatost pro výrazné snížení opotřebení

15 - Obsah Chromu - Množství 15 %

 

  

 

Provozovatelem webu Wusthof.cz je firma Rösler Praha spol. s r.o., která je následníkem společnosti Ignaz Rösler.

V roce 1794 založil Ignaz Rösler v Mikulášovicích (Nixdorfu) v severních Čechách nožířský závod a položil tím základní kámen dlouhé historie firmy Rösler. Obchod od počátku vzkvétal a již v roce 1811 se podnik se 120 zaměstnanci stal největším ocelářským závodem monarchie.

V roce 1815 následoval další krok v rozvoji společnosti: stěhování z provincie do říšského hlavního města Vídně. Od roku 1821, po převzetí společnosti Josephem Röslerem, byla, dříve pouze příležitostně otevřená pobočka, nastálo otevřena jako obchodní dům. Zároveň došlo i k výraznému rozšíření aktivit. Vedle prodeje vlastního zboží začal prasynovec zakladatele Ferdinand Rösler provozovat rozsáhlý velkoobchod s ocelovým, dřevěným, porcelánovým a keramickým zbožím z Anglie, Německa a Francie.

V roce 1908 podnik přešel do rukou Karla Brucknera, dědečka dnešního majitele, a Stefana Deckera. První světová válka a brzy po ní následující hospodářská krize ponechaly málo prostoru pro větší rozvoj. V roce 1938 převzala firma generální zastoupení známého solingenského nožířského závodu E. Wüsthof – Dreizackwerk.

Po úmrtí obou společníků přišla v roce 1941 v osobě Dipl. Ing. Friedricha Brucknera ke slovu mladá generace. Obchod počátkem 50. let expandoval získáním generálních zastoupení řady zahraničních firem, mezi jinými například švýcarských nožů Victorinox.

Po náhlém úmrtí Dipl. Ing. Friedricha Brucknera v roce 1961 převzal ve věku 18 let řízení společnosti jeho syn Gerhard Bruckner. V období 1965 až 1970 se podnik rozšiřoval ve dvou směrech. Na jedné straně převzetím řady nových generálních zastoupení předních evropských výrobců jako Thermos (Anglie) nebo Pedrini (Itálie), na druhé straně pak vyprofilováním se jako specialista na import z dálného východu s vlastními značkami Rex a Royal. Zároveň se postupně měnila i struktura sortimentu - z výrobně orientovaného velkoobchodu specializovaného na ocelové zboží - na velkoobchod domácími a kuchyňskými přístroji a dárkovým zbožím, který se orientuje podle potřeb zákazníků.

Po politických změnách ve východní Evropě na konci 80.let společnost expanduje na řadu nových trhů. Mezi nimi je i Česká republika, kde vznikla pobočka pod názvem RÖSLER Praha spol. s r.o. zápisem do obchodního rejstříku 2. srpna 1991.

Od počátku se dceřiná společnost profilovala podobně jako mateřská ve Vídni. Postupně získala obdobná výhradní zastoupení významných výrobců prakticky z celého světa (Victorinox, Wüsthof, Weber, Gio Style, Sveico, Silampos a řady dalších). Další část výrobků byla distribuována pod vlastními značkami Lucifer, Royal a Rex. Sortimentně se zaměřovala zejména na dárkové předměty, nožířské produkty, domácí a kuchyňské potřeby a potřeby pro grilování.

S nástupem obchodních řetězců a strukturálními změnami v průběhu 90. let došlo k rychlému růstu naší firmy a k dalšímu rozvoji podnikatelských aktivit. V roce 1998 převzal řízení firmy její současný ředitel Ing. Karel Gavlas, který se následně stává i společníkem.

Na začátku nového tisíciletí musela naše společnost čelit mnoha hrozbám, ale úspěšně prošla všemi nástrahami. Mateřská společnost Rösler Wien byla prodána novému vlastníkovi, který postupně měnil směřování a náplň činnosti. Tím jsme byli nuceni hledat nové příležitosti zejména rozšířením okruhu dodavatelů, které zastupujeme na trhu v České republice i na Slovensku a zároveň převzetím vlastních importů z Asie, které do té doby zajišťovala mateřská firma.

V současné době výhradně zastupujeme nebo distribuujeme zboží od mnoha významných výrobců převážně ze západní Evropy. Sortimentní zaměření zůstává i nadále podobné. Stěžejními kategoriemi jsou Nože (Victorinox, Wüsthof, Böker), Kuchyňské potřeby (Continenta, Cole&Mason, Kambukka, Tramontina, Weis, Pengo, Silampos, Risoli, Snips) a Zahrada a grilování (Lucifer, Cookking, Cadac, Napoleon, Gio Style, Favorit, Peddy-Shield).

Nožířský sortiment je i nadále důležitou součástí naší činnosti. Dovážíme a distribuujeme na českém trhu výrobky firem Victorinox, Wüsthof a Böker.

V tvrdém konkurenčním boji chceme uspět díky atraktivitě naší nabídky, spolehlivosti, flexibilitě a každodenní tvrdé práci.

Naší každodenní snahou je vyjít vstříc potřebám našich zákazníků, zlepšovat servis a nabídnout nejširší sortiment za výhodné ceny.

 
 
 

Související dokumenty:

Prodejna IGNAZ RÖSLER
Jungmannovo náměstí 5 Praha 1 nebo 28 října 10
110 000 Praha 1
 

tel.:+420 267 188 011 e-mail:info@wusthof.cz   

CHCI NEWSLETTER

capthca