Nákupní košík je prázdný

  • RYCHLÝ KONTAKT
  • 722 465 613
  • EMAIL
Úvod /

O nás Wüsthof

ED. WÜSTHOF DREIZACKWERK KG

Historie

 

Od roku 1814 vyrábí tradiční německý výrobce ED. WÜSTHOF DREIZACKWERK KG v Solingenu vysoce kvalitní nožířské produkty.

 

 

Historie 1V průběhu let se rodinný podnik, v jehož čele jsou nyní zástupci 7. generace Harald a Viola Wüsthof, vyvinul v jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců. Produkty WÜSTHOF jsou prodávány ve více než 80 zemích. V roce 2014 oslavil WÜSTHOF 200 let své existence.

 

 

 

 

Historie 2

WÜSTHOF nože jsou vyráběny zkušeným týmem více než 400 pracovníků ve třech výrobních zařízeních v Solingenu. Jedná se o jedny z nejmodernějších továren na světě, vysoce automatizované, s více než 100 pracujícími roboty. Výroba se řídí přísnými pravidly s cílem dosáhnout nejvyšší kvality, přičemž současně zůstává šetrná k životnímu prostředí.

 

 

 

 

Historie 4Okolo 60% výrobku musí být vyrobeno v Německu pro možnost označení „Made in Germany“.

Všechny nože WÜSTHOF jsou 100%

„MADE in SOLINGEN – GERMANY“

 

Solingen je mezinárodně chráněné označení původu a registrovaná ochranná známka ve vlastnictví Průmyslové a obchodní komory se Wuppertalu Solingen Remscheid.

 Historie 5

 

V současné době má WÜSTHOF v nabídce více než 350 nožů, spolu s tím krájecí desky, bloky s noži, kuchyňské náčiní a nůžky nesoucí slavné logo s trojzubcem - symbol formy, funkce a nekompromisní kvality. Logo bylo zapsáno na patentovém úřadě v Berlíně již v roce 1895.

 

Historie 6

 

WÜSTHOF nože jsou oblíbenými nástroji mezi nejvýznamnějšími kuchaři i domácími nadšenci, proto je WÜSTHOF oficiálním partnerem Německé asociace kuchařů a dodavatelem německého Národního tým kuchařů. Dále je WÜSTHOF oficiálním partnerem Národního týmu kuchařů a cukrářů ČR, Intergast Culinary Teamu, Nestlé Culinary Teamu, stejně jako i dalších mezinárodních kulinářských týmů.

 

Historie 7 Historie 8 akc čr

Národní tým kuchařů (junior)

/Německo/

Národní tým kuchařů (senior)

/Německo/

Národní tým kuchařů

/Česká republika/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Provozovatelem webu Wusthof.cz je firma Rösler Praha spol. s r.o., která je následníkem společnosti Ignaz Rösler.

V roce 1794 založil Ignaz Rösler v Mikulášovicích (Nixdorfu) v severních Čechách nožířský závod a položil tím základní kámen dlouhé historie firmy Rösler. Obchod od počátku vzkvétal a již v roce 1811 se podnik se 120 zaměstnanci stal největším ocelářským závodem monarchie.

V roce 1815 následoval další krok v rozvoji společnosti: stěhování z provincie do říšského hlavního města Vídně. Od roku 1821, po převzetí společnosti Josephem Röslerem, byla, dříve pouze příležitostně otevřená pobočka, nastálo otevřena jako obchodní dům. Zároveň došlo i k výraznému rozšíření aktivit. Vedle prodeje vlastního zboží začal prasynovec zakladatele Ferdinand Rösler provozovat rozsáhlý velkoobchod s ocelovým, dřevěným, porcelánovým a keramickým zbožím z Anglie, Německa a Francie.

V roce 1908 podnik přešel do rukou Karla Brucknera, dědečka dnešního majitele, a Stefana Deckera. První světová válka a brzy po ní následující hospodářská krize ponechaly málo prostoru pro větší rozvoj. V roce 1938 převzala firma generální zastoupení známého solingenského nožířského závodu E. Wüsthof – Dreizackwerk.

Po úmrtí obou společníků přišla v roce 1941 v osobě Dipl. Ing. Friedricha Brucknera ke slovu mladá generace. Obchod počátkem 50. let expandoval získáním generálních zastoupení řady zahraničních firem, mezi jinými například švýcarských nožů Victorinox.

Po náhlém úmrtí Dipl. Ing. Friedricha Brucknera v roce 1961 převzal ve věku 18 let řízení společnosti jeho syn Gerhard Bruckner. V období 1965 až 1970 se podnik rozšiřoval ve dvou směrech. Na jedné straně převzetím řady nových generálních zastoupení předních evropských výrobců jako Thermos (Anglie) nebo Pedrini (Itálie), na druhé straně pak vyprofilováním se jako specialista na import z dálného východu s vlastními značkami Rex a Royal. Zároveň se postupně měnila i struktura sortimentu - z výrobně orientovaného velkoobchodu specializovaného na ocelové zboží - na velkoobchod domácími a kuchyňskými přístroji a dárkovým zbožím, který se orientuje podle potřeb zákazníků.

Po politických změnách ve východní Evropě na konci 80.let společnost expanduje na řadu nových trhů. Mezi nimi je i Česká republika, kde vznikla pobočka pod názvem RÖSLER Praha spol. s r.o. zápisem do obchodního rejstříku 2. srpna 1991.

Od počátku se dceřiná společnost profilovala podobně jako mateřská ve Vídni. Postupně získala obdobná výhradní zastoupení významných výrobců prakticky z celého světa (Victorinox, Wüsthof, Weber, Gio Style, Sveico, Silampos a řady dalších). Další část výrobků byla distribuována pod vlastními značkami Lucifer, Royal a Rex. Sortimentně se zaměřovala zejména na dárkové předměty, nožířské produkty, domácí a kuchyňské potřeby a potřeby pro grilování.

S nástupem obchodních řetězců a strukturálními změnami v průběhu 90. let došlo k rychlému růstu naší firmy a k dalšímu rozvoji podnikatelských aktivit. V roce 1998 převzal řízení firmy její současný ředitel Ing. Karel Gavlas, který se následně stává i společníkem.

Na začátku nového tisíciletí musela naše společnost čelit mnoha hrozbám, ale úspěšně prošla všemi nástrahami. Mateřská společnost Rösler Wien byla prodána novému vlastníkovi, který postupně měnil směřování a náplň činnosti. Tím jsme byli nuceni hledat nové příležitosti zejména rozšířením okruhu dodavatelů, které zastupujeme na trhu v České republice i na Slovensku a zároveň převzetím vlastních importů z Asie, které do té doby zajišťovala mateřská firma.

V současné době výhradně zastupujeme nebo distribuujeme zboží od mnoha významných výrobců převážně ze západní Evropy. Sortimentní zaměření zůstává i nadále podobné. Stěžejními kategoriemi jsou Nože (Victorinox, Wüsthof, Böker), Kuchyňské potřeby (Continenta, Cole&Mason, Kambukka, Tramontina, Emsa, Weis, Orthex/Sveico, Pengo, Silampos, Risoli, Snips) a Zahrada a grilování (Lucifer, Cookking, Cadac, Napoleon, Sol, Gio Style, Favorit, Peddy-Shield).

Nožířský sortiment je i nadále důležitou součástí naší činnosti. Dovážíme a distribuujeme na českém trhu výrobky firem Victorinox, Wüsthof a Böker.

V tvrdém konkurenčním boji chceme uspět díky atraktivitě naší nabídky, spolehlivosti, flexibilitě a každodenní tvrdé práci.

Naší každodenní snahou je vyjít vstříc potřebám našich zákazníků, zlepšovat servis a nabídnout nejširší sortiment za výhodné ceny.

 
 
 

Související dokumenty:

ROSLER Praha, spol. s.r.o.
K Horkám 19/21
102 000 Praha 10
 

tel.:+420 267 188 011 e-mail:info@wusthof.cz   

CHCI NEWSLETTER

capthca
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Více informací.