Jak skladovat kuchyňské nože?

Starat se správně o kuchyňský nůž neznamená věnovat se jen jeho perfektnímu ostří. Důležité je mít nože bezpečně uložené. Nejen kvůli bezpečnosti (ta je vždy na prvním místě), ale také funkčnosti. Nový nůž se může nesprávným uložením jednoduše otupit. Nože musí být skladovány na dostupném, avšak bezpečném místě. Nůž nikdy nenechávejte volně ležet v odkapávači nebo pohozený v příborníku či zásuvce.

Aufbewahren_Header_710x240_710x_

Kam s noži

Pokud nože skladujete v zásuvce, je velmi praktický a v podstatě nezbytný organizér do zásuvky. Lze do něj uložit jak větší, tak menší nože a přitom organizér nezabere v zásuvce příliš místa. Díky organizéru se o sebe nože neotloukají, jelikož má každý vlastní přihrádku a jsou tedy od sebe potřebně oddělené.

Do bloku a start

Dalším možným způsobem uložení nožů je jejich umístění do bloku na nože, který kromě ochrany nožů doplní design Vaší kuchyně. V bloku má též každý nůž své vlastní místo. Důležité je, aby nože byly v bloku uloženy v horizontální poloze nikoliv vertikálně (ostří nožů by byla při vkládání a vytahování zbytečně v kontaktu se špalkem), s výjimkou bloků k vertikálnímu ukládání nožů určených.

victorinox blok

Ne každý blok vyhovuje přesně kompilaci nožů v domácnosti. V takovém případě je ideální uložit nože do bloku s pružnou vložkou, která umožňuje nejen bezpečné, ale hlavně individuální skladování nožů. Dbejte na to, aby byla vložka z bloku vyjímatelná pro snadné udržení čistoty. V případě, že máte místo na zdi, lze nože bezpečně a přehledně ukládat na magnetickou lištu.

Pokud s noži cestujete, je na jejich přepravu ideální kuchařská mapa či kufřík, kde má každý nůž své místo. V takovém případě doporučujeme použít také ochranu ostří.